Home

Profilaktyka Wad Postawy

Data publikacji: 28 sierpnia 2015 roku. Powrót.

W miesiącu wrześniu 2015 r. w jaworskich przedszkolach odbędzie się akcja profilaktyczna dotycząca wad postawy.

Dbając o dobro naszych maluchów należy od najmłodszych lat wpływać na ich zdrowie. Liczba dzieci z wadami postawy jest duża i przejawia wciąż tendencje wzrostowe.
Wiek przedszkolny stanowi okres intensywnego kształtowania się postawy ciała. Kryje jednak w sobie wiele zagrożeń zdrowotnych związanych z powstawaniem różnorodnych wad rozwojowych, np. płaskostopie, koślawość i szpotawość kolan, plecy wklęsłe, plecy okrągłe, skoliozy itp.

Wady postawy nie leczone pogłębiają się i utrwalają, a to z kolei prowadzi do zaburzeń w sylwetce i zdrowiu dziecka oraz przyczynia się do problemów zdrowotnych w dorosłym życiu.
Przeprowadzenie badań w jaworskich przedszkolach stanowi szansę na wczesne wykrycie patologicznych zmian w obrębie postawy ciała oraz stwarza możliwość wdrożenia jak najszybszych działań korygujących te wady.

ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych rodziców do skorzystania z oferowanej akcji profilaktycznej, która jest programem powstałym z inicjatywy Przychodni Rejonowej w Jaworze przy jednoczesnym wsparciu Burmistrza Miasta Jawor.

wady_postawy

Powrót.